Potrzebujesz porady?
Zadzwoń +48 531-170-281

 

Lasery do Obróbki Metalu i Cięcia Laminatów

Cięcie i grawerowanie arkuszy wykonanych z metalu lub stopów metali, może okazać się szczególnie trudnym procesem, który wymaga dużej wiedzy, sprawności i odpowiedniego sprzętu. W niniejszym artykule podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego laseru do cięcia blach i laminatów

Cięcie i obróbka blach metalowych

Cięcie i obróbka blach metalowych jest szczególnie popularna i powszechna w przemyśle budowlanym i remontowym.

Rodzaj stosowanych materiałów zmienia się w zależności od zastosowania i przeznaczenia. Trudności leżą szczególnie w zakresie obróbki blach metalowych i blach ze stopów metali odpornych. W takich przypadkach, cięcie i grawerowanie może stać się bardzo trudnym procesem.
Ogromne znaczenie w procesie produkcyjnym ma fakt, w jakim arkuszu metalowym odbywa się wycinanie i grawerowanie. Powierzchnie do cięcia muszą być gładkie, a jakość powierzchni nie powinna ulec żadnemu uszkodzeniu.

Metody cięcia i obróbki metali

W celu przetwarzania i cięcia blach metalowych, zostały opracowane następujące metody:

W tym artykule zajmiemy się opisaniem metody cięcia laserem.

Cięcie blach metalowych i laminatu przy użyciu lasera

Technologia laserowa jest najbardziej zaawansowaną, wydajną i wyrafinowaną metodą cięcia i grawerowania laminatów metalicznych.

Laser jest urządzeniem, które emituje światło w procesie amplifikacji optycznej na podstawie wielkości stymulowanej emisji promieniowania elektromagnetycznego.

Działanie lasera jest wyjaśnione przez teorię mechaniki kwantowej i termodynamiki. Wiele różnych materiałów nadaje się i może podlegać procesowi cięcia i obróbki przy użyciu wiązki laserowej. Aby jednak można było ciąć różnego rodzaju materiały niezbędne jest skorzystanie z rożnych rodzajów laserów.

Jedną z technologii, która ma szczególne zastosowanie przy cięciu i grawerowaniu blach metalowych jest technologia laserowa. Technika cięcia laserowego jest preferowana, ponieważ oferuje większą wydajność, efektywność i skuteczność.

Wysoka energia skupia się w silnej wiązce światła, który ma bardzo wąski zakres (kilka milimetrów), który z kolei przekształca się w ciepło, co powoduje, że zaczyna on topić większość materiałów, które są cięte.

3 główne rodzaje laserów do cięcia:

Każdy typ ma swoje zalety i zastosowanie w różnych sektorach przemysłu w zależności od materiałów, które ma ciąć.

Laser działający z dwutlenkiem węgla – Laser CO2

Laser CO2 jest najbardziej popularnym i mającym szerokie zastosowanie laserem.

Ploter laserowy CO2 - model BRM4060

Lasery CO2 stosuje się mieszaniną gazową, która tworzy wiązkę światła. Mieszanina gazowa składa się z:

10% całkowitej energii jest używane dla światła, aby były widoczne dla ludzkiego oka, a pozostałe 90% jest przekształcane w ciepło, które powoduje punktowe topienie się obrabianych materiałów.

Wiązka laserowa ma średnicę około 2 mm tak, że działa przy maksymalnej mocy i wydajności cieplnej. Strategicznie umieszczone soczewki są używane do ogniskowania wiązki na powierzchni płyty, aby rozpocząć proces cięcia i grawerowania. Następnie w punkcie ogniskowania wiązki znajduje się urządzenie doprowadzające gaz, który pomaga w usuwaniu stopionego metalu.
W kolejnych artykułach zajmiemy się opisaniem właściwości pozostałych maszyn laserowych.

Serwis

Nasz zespół wykwalifikowanych techników jest gotowy do Państwa dyspozycji. W wypadku problemów technicznych jesteśmy dostępni 24/7 Więcej informacji brmlasers-service-4317-vk

Porady

Potrzebujesz porady odnośnie systemu laserowego dostosowanego do twoich potrzeb. Zawsze z przyjemnością doradzimy odnośnie możliwości zastosowań systemów laserowych. Więcej informacji brmlasers-advice

Salon wystawowy

W naszym salonie wystawowym możesz zapoznać się z kilkoma naszymi urządzeniami. Możemy również przeprowadzić dla państwa pokaz możliwości laserów BRM. Więcej informacji brmlasers-showroom
Przedstawiciel Handlowy:
  
DS-Laser Sp.J.
   ul.Garncarska 46    42-202 Częstochowa    Tel. +48 531-170-281      
BRM LASERS BV
     Ambachtsstraat 43    7102 DW Winterswijk    Tel. +31 (0)544 350320    Fax: (0)544 350322       Handelsregister: 09141897    BTW nr; NL812962990 B01