Potrzebujesz porady?
Zadzwoń +48 531-170-281

 

W naszym poprzednim artykule, zaczęliśmy analizę czynników, które wpływają na proces grawerowania i cięcia laserowego, W tym artykule przyjrzymy się kolejnym wskazówkom.  Dowiemy się jak poprawić cięcie laserem, aby uzyskać większą optymalizację, a co za tym idzie wyższą jakość końcowego produktu.

W tym artykule, będziemy kontynuowali poszukiwanie czynników, które odgrywają ważną rolę w procesie obróbki laserowej.

Optyka lasera

Każdy pojedynczy element optyki  ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania lasera. Prawidłowo ustawiony układ optyczny powoduje, że skupienie wiązki laserowej na konkretnym punkcie obrabianego produktu jest dokładniejsze. Wspomniany układ składa się  z soczewki cynkowo-selenkowej oraz luster wykonanych z miedzi z warstwą odbijającą promieniowanie świetlne.

Ogniskowa

Zgodnie z ogólną zasadą, im mniejsza ogniskowa tym dokładniejsze grawerowanie ale można ciąć tylko cienkie materiały, zwiększając ogniskową tracimy na jakości grawerowania ale uzyskujemy możliwość cięcia grubszych materiałów nie zmieniając mocy źródła.

Ustawienie ogniskowej

Efektywne cięcie laseremSam proces cięcia laserowego  odbywa się w wyniku podgrzania materiału do punktu sublimacji. W przypadku złego ustawienia ogniskowej energia jest rozpraszana na dużym obszarze.  Pojawia się wówczas efekt topnienia materiału, co pogarsza jakość krawędzi. Przy ustawieniu punktu ogniskowej zbyt wysoko lub nisko względem materiału, ryzykujemy tym, że tylko podgrzewamy materiał nie wykonując cięcia.

W przypadku stali węglowej staramy się przestrzegać praktycznych zasad:

A zatem zmiany pozycji ogniskowej dokonujemy w zależności od grubości i rodzaju materiału, który zamierzamy ciąć laserowo.

Sprawdź dostępne lasery CO2 BRM, ich ceny zaczynają się już od € 8,500. Lasery CO2 są najbardziej opłacalnym, uniwersalnym i popularnym rodzajem laserów przemysłowych. Są przeznaczone do szerokiego zakresu cięcia i grawerowania materiałów.

Szybkość cięcia

Prędkość  cięcia jest zależna od materiału i jego grubości. Jeśli używamy większej lub mniejszej szybkości, niż ta zalecana, obrobione materiały będą niskiej jakości.

 Przyspieszenie

Przyspieszenie cięcia jest jeszcze innym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na proces cięcia laserowego. Na szczęście, wszystkie nowoczesne maszyny do cięcia  laserowego mają możliwość automatycznego dostosowania przyspieszenia do rodzaju materiału.

 

Serwis

Nasz zespół wykwalifikowanych techników jest gotowy do Państwa dyspozycji. W wypadku problemów technicznych jesteśmy dostępni 24/7 Więcej informacji brmlasers-service-4317-vk

Porady

Potrzebujesz porady odnośnie systemu laserowego dostosowanego do twoich potrzeb. Zawsze z przyjemnością doradzimy odnośnie możliwości zastosowań systemów laserowych. Więcej informacji brmlasers-advice

Salon wystawowy

W naszym salonie wystawowym możesz zapoznać się z kilkoma naszymi urządzeniami. Możemy również przeprowadzić dla państwa pokaz możliwości laserów BRM. Więcej informacji brmlasers-showroom
Przedstawiciel Handlowy:
  
DS-Laser Sp.J.
   ul.Garncarska 46    42-202 Częstochowa    Tel. +48 531-170-281      
BRM LASERS BV
     Ambachtsstraat 43    7102 DW Winterswijk    Tel. +31 (0)544 350320    Fax: (0)544 350322       Handelsregister: 09141897    BTW nr; NL812962990 B01